Bu blog Mia Wallace'ın içini dökmesi, yazıp kurtulması, anlatıp rahatlaması ve anılarını paylaşması içindir.

Mia ve Dişleri

Daha önce size dişçide damağımın uyuşmasını beklerken post yazmıştım. Ama hiç dişle ilgili takıntılarımı anlatmamıştım.

Küçükken dişçiden çok korkardım ve şu yaşıma kadar hiç dişçide diş çektirmedim. Hep bir şekilde kendisi düştü ya da annem iple çekti. Ve sürekli "hayatta dişçiye gitmemm!" diyerek büyüdüm. Sonra ne mi oldu?

Geçen sene tam 6 ay boyunca her hafta dişçiye gidip geldim. Sizin anlicanız o lafı bir güzel yedim.

Ondan sonra da böyle de bir manyak oldum işte. Çantamda diş ipiyle geziyorum. Diş arası fırçam bile var. Sürekli yeni uçlar alıyorum ona. Bir güzel inceden kalına sıralıyorum. Sabah akşam dişlerimi 5 dakika fırçalıyorum. Gargaramı yapıyorum. Tekrar diş ipimi kullanıyorum. Sonra sabah oluyor tekrar bunları yapıyorum, tekrar tekrar tekrar tekrar..

Hatta bir kere dişlerimi fırçalayamadan uyuyakalmıştım. Ve resmen kabus görmüştüm. Evet bana göre kabus bu. Dinleyin.

Uyanıyorum hemen dişlerime bakıyorum. Bakteriler dişlerimi ele geçirmiş. Elime diş fırçamı alıyorum ama rüyamdaki kocaman bir fırça. Başlıyorum dişlerimi fırçalamaya ama saatler sürüyor. Sonra içeri doktorum Aslı Hanım giriyor.

"Mia nasıl olurda dişlerini fırçalamadan uyursun? Bunu nasıl yaptınn? Sana o kadar yaptıklarımdan sonra.." diyor ve bana korkunç bir bakış fırlatıyor. Ben de "ama ama ama ama.." diye gevelerken uyanıyorum.

Ve uyandığım gibi soluğu banyoda aldım. Bir elimde fırça, bir elimde diş ipi sırasını bekliyor. Ben o hızla fırçalarken bir yandan "pis bakteriler, şu an hepiniz ölüyorsunuz, ohh canıma değsinn" diye düşünüyorum.

Neyse o 6 aylık süreçten sonra dişlerimle ilgili hiçbir sorunum kalmadı derken geçen diş etim aylar sonra ilk defa kanadı. Ve arada bir kanamaya devam ediyor. Bir dişimde de ağrı var ve sanırım tekrar bana dişçi yolları göründü :(
***
Ayrıca 20'lik dişim için damağımda yer yokmuş, onu da çekiceklermiş. Yani hayatımda ilk defa dişçide diş çektiricem o da 20'lik diş!
***
Son olarak, inanirsakolurbence bir çekiliş yapıyormuş. 33. yoruma kolye hediye edicekmiş, bir şansınızı deneyin bakalım :)